خدمات ویژه
شماره تماس: 03134919
عضویت سريع

حاصل عبارت را در این کادر بنویسید.
تغذیه و سبک زندگی سالم
اضطراب و پرخوری عصبی

اضطراب و پرخوری عصبی

محققان متوجه شدند که در مواقع اضطراب آور، جریان خون در آن بخش از مغز که با تأمل و اندیشه درباره خود در ارتباط است در مغز زنان مبتلا به پرخوری عصبی کم می شود. در حالی که در زنان دیگر جریان خون افزایش می یابد این مساله نشان می دهد افراد مبتلا به پرخوری عصبی برای اجتناب از افکار منفی به خوردن روی می آورند اضطراب در بیماران مبتلا به پرخوری عصبی همیشه یکی از علایم تحریک آنها به خوردن محسوب می شده اما در مورد فرآیند واکنش نسبت به اشاره های غذایی اطلاع کمی در درست بوده است.
باکتری های روده و غذاهای چرب

باکتری های روده و غذاهای چرب

علائم شیمیایی موجود در باکتری های روده که در ادرار مشاهده می شوند، می توانند چگونگی واکنش بدن به غذاهای کم ارزش و پرچرب را پیش بینی کنند. دانشمندان با تحقیق بر روی موش ها فهمیده اند که برخی از ترکیبات خاص که به وسیله میکروب های درون روده موش ها تولید می شوند را می توان برای پیش بینی اینکه آیا حیوان در معرض خیط چاقی یا ابتلا به بیماری هایی چون دیابت یا قلبی عروقی است یا خیر، به کار برد. در واقع تعدادی از ترکیبات میکروبی واکنش بد حیوان نسبت به رژیم غذایی پر چرب قبل از دریافت آن مواد خوارکی را پ
انسولین ناشتا نشانه زیستی کاهش وزن

انسولین ناشتا نشانه زیستی کاهش وزن

محققان کپنهاگ به دنبال بررسی های خود به نشانه های زیستی جدیدی پی بردند که در کاهش وزن موثر است. آن ها دریافتند که با توجه به مقادیر قند خون و یا انسولین ناشتا می توان برای انتخاب رژیم غذایی مطولب و پیشبینی کاهش وزن به ویژه در افراد مبتلا به پره دیابت یا دیابت، استفاده کرد.
رژیم غذایی پرچرب و تاثیر آن روی سرطان روده بزرگ

رژیم غذایی پرچرب و تاثیر آن روی سرطان روده بزرگ

رژیم غذایی نامناسب، در ایجاد 80 درصد از موارد ابتلا به سرطان روده نقش داشته اما تا کنون مشخص نشده است که چه نوع رژیم غذایی می تواند فرد را به سرطان مبتلا کند. اخیراً محققان نوعی مسیر مولکولی خاص کشف کرده اند که در مرتبط ساختن رژیم غذایی پرچرب و رشد تومور در روده بزرگ، نقش مهمی دارد.
شیمی درمانی چیست؟

شیمی درمانی چیست؟

شیمی درمانی رشد سلول های سرطانی که تقسیم و رشد بالایی دارند را کاهش می دهند یا متوقف می کند. ولی شیمی درمانی می تواند به سلول های سالم خصوصاً آن دسته که رشد بالایی دارند مانند سلول های پوششی دهان، روده و مو هم آسیب بزند. معمولاً عوارض جانبی بعد از اتمام شیمی درمانی بهبود یافته یا کاملاً برطرف می شود.

تغذیه و سبک زندگی سالم