خدمات ویژه
شماره های تماس: 7-03135548151
عضویت سريع

حاصل عبارت را در این کادر بنویسید.

خدمات کلینیک فیزیوتراپی

 

.

خدمات کلینیک


ارزیابی دقیق:

فیزیوتراپیست متخصص این حوزه، عضلات و بافت همبند(رباط ها و تاندون ها) کف لگن، ناحیه شکم و باسن را بصورت دقیق بررسی میکند. علاوه بر این جزئیات دستشویی رفتن، نحوه ایستادن و نشستن و نیز حرکات روده ای شما بررسی خواهد شد. عضلات کف لگن و عضلات شکم در عین جدا بودن به صورت یک تیم واحد کار میکنند و هرگونه آسیب از جمله چسبندگی های ناشی از جراحی ها و دیگر مشکلات روده ها میتواند در عملکرد عضلات کف لگن تاثیرگزار باشد. سپس معاینات فیزیکی برای بانوان متاهل از طریق واژن و برای بانوان مجرد و اقایان از طریق مقعد انجام خواهد شد تا علاه بر بررسی گرفتگی عضلات و نقاط ماشه ای، قدرت و استقامت این عضلات نیز بررسی شود. در صورت نیاز به بررسی های بیشتر جهت انجام کلونوسکوپی، مانومتری، دفکوگرافی و یا یوروداینامیک و آزمایش های تخصصی به بخش مربوطه ارجاع داده خواهد شد.

درمان:

استفاده از تکنیک های دستی جهت از بین بردن گرفتگی های کلی و نقاط ماشه ای در عضلات شکم و کف لگن، و همچنین تکنیک های دستی ویژه جهت بهبود عملکرد احشا شکمی و لگن از جمله جدیدترین و موثرترین درمان های موجود در این اختلالات می باشد.

استفاده از تحریکات الکتریکی نیز با اهداف گوناگون میتواند جهت بازآموزی عضلات کف لگن، افزایش جریان خون در ناحیه و کاهش درد استفاده شود.

از بیوفیدبک به عنوان به روزترین و معروف ترین مدالیته در درمان اختلالات کف لگن نامبرده میشود. این مدالیته به بیمار کمک میکند تا بتواند میزان انقباض عضلات کف لگن خود را در به صورت تصویر یا نمودار در مانیتور ببیند و با کمک توصیه های فیزیوتراپیست بتواند عضلات خود را ریلکس یا منقبض کند. همچنین میتواند هم از نظر قدرت و هم از نظر استقامت عضلات خود را بهبود ببخشد.

تمرین درمانی تخصصی عضلات کف لگن مهمترین جز درمان این اختلالات محسوب میشود. انجام صحیح تمرینات، در زمان مناسب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. انتخاب نوع تمرین، چگونگی انجام آن تمرین و زمان مناسب انجام آن تمرین کاملا وابسته به نوع مشکل شما دارد. بهترین کسی که میتواند این تمرینات را برای شما برنامه ریزی کند فیزیوتراپیست متخصص اختلالات کف لگنی است که شما را به طور کامل معاینه کرده و اختلال شما را تشخیص داده باشد. لذ از انجام تمرینات خودسرانه یا به توصیه دیگران بشدت بپرهیزید.