خدمات ویژه
شماره تماس: 03134919

کلینیکی بیمار محور در شهرک سلامت اصفهان (روزنامه اصفهان امروز)

 

 

مشاهده اصل گزارش در صفحه 8 روزنامه اصفهان امروز مورخ 98.06.12

شاید در شرایط فعلی تأمین، حفظ و ارتقای سلامت جامعه از راه به کارگیری از روش های به روز و علمی در پیشگیری، تشخیص و درمان بیماریها جز اولویتهای بسیاری از مجموعه هایی باشد که با محوریت سلامت در حال خدمت رسانی هستند مرکز پور سینای حکیم نیز در همین راستا با توانمندسازی پزشکان و سایر اعضای خدمت رسان در حوزه سلامت جامعه از مسیر برگزاری دوره های آموزشی و مشاوره تلاش کرده تا سطح بهداشت را در جامعه ارتقا دهد.

به گزارش اصفهان امروز به نقل از روابط عمومی شهرک سلامت، این مجموعه تلاش کرده برای دستیابی به اهداف خود در محیطی ایمن و کارآمد با حضور پزشکان و درمانگران اندیشمند و توانا و کارکنانی دلسوز و تلاشگر در حوزه سلامت نسبت به ارائه بهترین و مناسب ترین خدمات جامع نگر در بخش های تشخیص، درمان و پیشگیری همت نماییم، مرکز پزشکی پورسینای حکیم به عنوان اولین و جامع ترین کلینیک بیمار محور و پژوهش بنیاد در حیطه بیماریهای گوارش در سطح منطقه از سال ۱۳۸۰ تأسیس و در حال حاضر در مجموعه شهرک سلامت اصفهان که با نگرش و عملکردی جدید و بروز در امر ارائه خدمات درمانی و سلامت طراحی شده است و در بخش های کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی داخلی و گوارش، کلینیک سلامت و پیشگیری، بخشهای تشخیصی و درمانی تهاجمی در حیطه بیماریهای گوارش، آزمایشگاه تشخیص طبی، پاتولوژی، پزشکی مولکولی، مرکز تحقیقات بیماریهای گوارش، همکاری و حمایت در راه اندازی و توسعه نهادهای غیردولتی حامی سلامت فعالیت دارد. مرکز پزشکی پور سینای حکیم با رویکردی جامع به سلامت و درمان، خدمات تشخیصی و درمانی را با بهره گیری از پزشکان متخصص و فوق تخصص در رشته های داخلی، گوارش، جراحی سرطان، انکولوژی و روانپزشکی به مراجعین ارائه می نماید. بخشی از خدمات تشخیصی و درمانی مرکز پزشکی پور سینای حکیم در حیطه بیماریهای داخلی و گوارش شامل آندوسکوپی، کولونوسکوپی، انتروسکوپی، بالون دیلاتاسیون، پولیپکتومی، بیوفیدبک، هیدروکولون تراپی،PH متری، مانومتری، تست تنفسی هیدروژن و ERCP است. در بخش انکولوژی تشخیص و درمان سرطان) مرکز پزشکی پورسینای حکیم پس از تشخیص بیماری، درمان بیمار تحت نظر تیمی مجرب متشکل از متخصص رادیوانکولوژی و جراح سرطان آغاز و بسته به نوع بیماری خدماتی همچون جراحی،

شیمی درمانی، رادیوتراپی و براکی تراپی به بیمار ارائه خواهد شد. واحد تغذیه و رژیم درمانی مرکز پزشکی پورسینای حکیم با مجهز بودن به نرم افزار پیگیری وضعیت تغذیه ضمن برگزاری دوره های آموزشی گروهی تغذیه برای جامعه، ارائه انواع رژیم های کاهش یا افزایش وزن، رژیم غذایی دوره های مختلف زندگی از جمله رژیم های رشد کودکان و نوجوانان، رژیم بارداری و شیردهی، رژیم درمانی در انواع بیماری ها نظیر دیابت، چربی خون، فشارخون، کبد چرب، بیماریهای گوارشی، نقرس و غیره، بر اساس ش رایط فردی و بازمان مشاوره کانی انجام می شود. آزمایشگاه مرکز پزشکی پور سینای حکیم با سالها تجربه و استفاده از متخصصین مجرب و نیروی انسانی کارآمد و متعهد و تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی در بخش های پاتولوژی، کلینیکال (هماتولوژی بیوشیمی - سرولوژی ایمونولوژی هورمون شناسی - میکروب شناسی و ایمونوهیستوشیمی و فروزن سکشن ارائه خدمات می نماید. همچنین بخش مولکولی آزمایشگاه با بکار بردن فناوری های نوین و بهره گیری از متخصصین رشته های ژنتیک و پزشکی مولکولی و با بیش از یک دهه تجربه، می تواند به عنوان مرجع استاندارد در زمینه تشخیص مولکولی بیماری های گوارشی و کبدی در شهر اصفهان، همکاری صدیق برای پزشکان محترم و خدمتگزاری دلسوز برای بیماران باشد . مرکز تحقیقات بیماری های گوارش پور سینای حکیم به عنوان اولین مرکز تحقیقات غیردولتی با اخذ مجوز وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از سال ۱۳۹۴ به صورت رسمی در زمینه بیماریهای گوارش و کبد مشغول فعالیت است. گروه های پژوهشی فعال در مرکز تحقیقات شامل بیماریهای التهابی روده، بیماری سلیاک، سرطان های دستگاه گوارش، بیماریهای متابولیک کبد و کبد چرب، بیماریهای عملکردی دستگاه گوارش و سندرم متابولیک است. همچنین مرکز تحقیقات بیماری های گوارش پورسینای حکیم مجهز به بانک داده ها شامل ثبت و پایش بیماران هدف، بانک نمونه های سرم، بافت و تومور با تأمین شرایط استاندارد به وسیله تجهیزات مرتبط است. بیماران و مراجعه کنندگان عزیز جهت استفاده از خدمات مرکز پزشکی پور سینای حکیم علاوه بر مراجعه حضوری، از طریق تماس تلفنی و مراجعه به سایت مرکز می توانند نسبت به اخذ نوبت اقدام نمایند.


نظرات کاربران
ارسال نظر