خدمات ویژه
شماره تماس: 03134919

روند کامل درمان بیماریهای گوارشی در کلینیک پورسینای حکیم(اصفهان زیبا)

 

 

اصل حبر در روزنامه اصفهان زیبا

مشاهده pdf گزارش در روزنامه اصفهان زیبا صفحه 13 مورخ 98.05.14

به گزارش روابط عمومی شهرک سلامت، فوق تخصص بیماریهای گوارش و کبد با بیان اینکه زمینه اصلی فعالیت این مرکز، بیماریهای مربوط به دستگاه گوارش و کبد می باشد، می گوید: مراحل مختلف مدیریت بیماری شامل تشخیص، آزمایش و درمان در این مرکز انجام می شود، از جمله خیلی روشهای درمانی بروز دنیا گاهی جایگزین جراحی شده اند و درمان را آسان تر کرده اند.

علیرضا فهیم ادامه می دهد در این مرکز تخصص های مختلف بصورت کار تیمی سعی دارند بهترین درمان را به بیماران ارائه دهند. حیطه کار این مرکز تشخیص و درمان بیماریهای دستگاه گوارش فوقانی شامل مری، معده، اثنی عشر، و نیز روده کوچک، روده بزرگ، کبد، مجاری صفراوی، لوزالمعده و سایر اعضاء مرتبط می باشد.

فهیم یکی از اهداف مرکز پزشکی پورسینای حکیم را تحقیقات علمی عنوان می کند و می گوید یکی از مهترین رسالت ها و فعالیتهای این مجموعه پژوهش بویژه در زمینه های مربوط به دستگاه گوارش است و زمینه مساعد برای تحقیقات فراهم است و این مرکز با روی باز پذیرای محققین می باشد.  این فوق تخصص بیماریهای گوارش وکبد در ادامه گفت و گو تاکید می کند: سعی شده روند کار مرکز به آسان ترین شکل وبه روز باشد. به عنوان مثال دریافت نوبت و انتخاب پزشک از طریق تلفن و به راحتی انجام می گیرد.

او خاطرنشان می کند پزشکان مرکز اطلاعات خود را به روز نگه داشته وسعی در استفاده از آخرین یافته های علمی در درمان دارند.  وی از فعالیتهای درمانی مرکز پورسینا خبر داد و عنوان کرد بسیاری از روشهای درمانی دستگاه گوارش در حال انجام است. از جمله اندوسکوپی دستگاه گوارش فوقانی، انتروسکوپی( مربوط به روده کوچک)، کولونوسکوپی، برداشتن پولیپها به عنوان ضایعات قبل بدخیمی، رفع تنگی های لوله گوارش با استفاده از بالون یا استنت، تعبیه بالون لاغری داخل معده، درمان آشالازی ،گذاردن لوله تغذیه داخل معده و موارد متعدد دیگر.

به گفته وی مانومتری جهت بررسی حرکات و اندازه گیری فشار بخشی از دستگاه گوارش و نیز  PH متری جهت بررسی ریفلاکس در مرکز پورسینا توسط متخصص با تجربه انجام می گیرد.

علیرضا فهیم به خرید دستگاه کولون هیدروتراپی پیشرفته جهت شستشوی روده بزرگ اشاره کرده و یادآور می شود، این امکان در اکثر استانها و مراکز وجود ندارد و کاربرد آن در آمادگی قبل کولونوسکوپی، درمان یبوستهای سخت و کمک به درمان بیماریهای عملکردی روده می باشد.

فوق تخصص بیماریهای گوراش و کبد در رابطه با بیماریهای کبدی عنوان می کند عمده بیماریهای کبدی را می توان با آزمایشات مخصوص و تصویربرداری تشخیص داد و آزمایشگاه مجهز مرکز کمک فراوانی در این زمینه انجام می دهد.

او عنوان می کند بخش مهمی از بیماریهای گوارشی مربوط به کیسه صفرا و مجاری صفراوی است که درون کبد قرار دارند.

این بیماریها شامل سنگ های صفراوی و تنگی های خوش خیم و بد خیم می باشد که عمدتاً با زردی بروز می کنند و درمان تخصصی این مشکلات در این مرکز انجام می گیرد.

او تاکید می کند تنوع بیماریهای کبد زیاد است و امروز یکی از مهمترین مشکلات کبدی، کبد چرب است که علل شناخته شده آن تحرک کم و مصرف بیشتر از حد مواد غذایی است و امروز به یکی از دلایل اصلی پیوند کبد تبدیل شده است. وی اضافه می کند درمان کبد چرب مستلزم تغییر درسبک زندگی و افزایش تحرک و محدود کردن مصرف کالری و کاهش وزن است. کلینیک تغذیه در این مرکز برنامه های غذایی موثری در جهت درمان اضافه وزن وکبد چرب ارائه می دهد. او خاطر نشان می کند داروهای گیاهی و شیمیائی فراوانی به عنوان درمان کبد چرب تبلیغ می شوند ولی مردم باید بدانند این داروها یا هیچ تاثیری ندارند یا اثر آنها جزئی است و کبد چرب فقط با برطرف کردن علل ایجاد کننده آن درمان می شود.


نظرات کاربران
ارسال نظر